Co spakować na krótki wyjazd?

Co spakować na krótki wyjazd? Czy naprawdę Twoja walizka musi ważyć kilkadziesiąt kilogramów?

Spora liczba walizek

Krótki wyjazd, jak sama nazwa wskazuje, wiąże się z tym, że tylko na kilka dni opuszczamy swoje miejsce zamieszkania. Nie musimy więc zabierać ze sobą sporej części dobytku, bo nie jesteśmy nawet w stanie tego unieść, nie mówiąc już o użyciu, czy noszeniu. Opuszczenie domostwa na krótki czas nie musi wiązać się z wielkimi walizkami w pociągu lub samochodzie, których nie jesteś w stanie później unieść. Dostępność produktów w sklepach jest obecnie tak duża, że nawet w przypadku zapomnienia o czymś można się bez tego obejść lub w nagłej potrzebie to kupić.

Co zabrać na krótki wyjazd?

Jeżeli wybierasz się na kilka dni powinieneś zabrać ze sobą: bieliznę na każdy dzień, ręcznik, kosmetyczkę i przybory toaletowe. Nie można zapomnieć o piżamie lub stroju do spania i klapkach pod prysznic. Przydatny będzie także grzebień.

Do ubrania wystarczy jeden komplet na każdy dzień, więc nie trzeba ze sobą brać aż tyle ubrań, bo nie jesteś w stanie ich założyć. W przypadku niepogody można skusić się na kurtkę lub cieplejszy sweter, dodatkowe buty, gdyby te co masz na sobie przemokły lub temperatura uległa drastycznej zmianie, co zdarza się jedynie w niektórych regionach Polski. Nie musisz brać wszystkiego, bo waży to dodatkowe kilogramy i pochłania czas potrzebny na spakowanie.

Im mniej w walizce, tym mniej prania

Po powrocie trzeba te wszystkie ubrania wyprać, wyprasować, ususzyć i ponownie spakować w szafie. Jeżeli weźmiesz tylko to co niezbędne znacząco zmniejszyć swoją pracę po powrocie, której można by zaoszczędzić, bo i tak większość rzeczy pozostanie przez Ciebie niezałożona. Nie ma sensu dokładać sobie zadań, gdy krótki wyjazd nie musi wiązać się ze szczególnie skomplikowanymi przygotowaniami, jeśli odpowiednio się do tego zabierze.

One thought on “Co spakować na krótki wyjazd?

Dodaj komentarz