Nocleg u krewnych

Nocleg u krewnych nie są w XXI wieku aż taką rzadkością, jak można by tego oczekiwać.

Nocleg w czasie wyjazdu

Dzięki spaniu u krewnych, znajomych podczas dość drogiej podróży można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Przy okazji ich wizyty w Twoich okolicach możesz zaproponować to samo. Wynajmowanie mieszkań przyjezdnym jest dobrym pomysłem, więc dlaczego nie przygarnąć by rodziny na te kilka dni? Nie mówię tutaj o sytuacji, gdy krewny zadomowi się u Ciebie na tyle, że nie będzie Cię już chciał opuścić przez następne miesiące. Wtedy dla nikogo nie byłoby to komfortową sprawą, ponieważ wyproszenie gościa jest niegrzeczne.

Oszczędność na noclegu

Atrakcje są bardzo drogie, zwłaszcza parki rozrywki, do których rodziny wybierają się razem z dziećmi. Nie inaczej ma się sprawa z jadaniem w restauracjach. Ceny cały czas idą do góry i jedyną rzeczą, na której można trochę zaoszczędzić jeśli chce się coś jeszcze użyć z danego wyjazdu jest spanie w podrzędnym miejscu, czego nie polecam lub właśnie zatrzymanie się na okres kilku dni u znajomych i zrewanżowanie się im tym samym.

Jedzenie na czyjś koszt

Posiłki na koszt tych, u których się zatrzymaliśmy nie są dobrym pomysłem. Nawet jeżeli nie chcesz jeść w lokalach zawsze możesz dorzucić się do domowego budżetu. Istnieje też opcja zamówienia czegoś gotowe i w przystępnej cenie dla wszystkich domowników, przywiezienie czegoś z domu do wspólnego spożycia. Ważne jest by zachowywać się w gościach tak, jak chciałbyś, żeby oni zachowywali się u siebie. Zachowanie przyzwoitości jest w tym wszystkim bardzo ważne. Pamiętaj o tym, że jesteś tam tylko gościem, więc zachowuj się w porządku i nie zasiedź się za długo.