Skarby Hiszpanii – niezwykła miejscowość Girona

Girona to jedno z ciekawszych miast, jakimi może nas oczarować Hiszpania. Dla jednych jest to miasto pełne cennych zabytków, kuszące średniowiecznym układem urbanistycznym i gęstą siecią wąskich uliczek, dla innych – stolica Costa Brava, będącego jednym z najchętniej wybieranych miejsc na wczasy w Hiszpanii. Dobre zagospodarowanie i piękne plaże sprawiają, że turyści z całej Europy chętnie spędzają tu wolny czas, a Girona dla wielu z nich okazuje się najlepszą bazą wypadową na teren Dzikiego Wybrzeża.

Jakie atrakcje czekają na gości będących w Gironie?

Girona ma wiele uroku, a piękna okolica nie jest jej jedynym walorem. Podobnie jak hiszpański Santander, tak samo i do Girony każdego roku przybywa mnóstwo turystów. Miasto to samo w sobie jest atrakcyjnym celem wypraw, a historyczne wycieczki po jego terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Za co znane biura podróży pokochały to miasto? Za wspaniały klimat i ogromną ilość zabytków, obok których nie można przejść obojętnie. Zachwyca gotycka katedra Santa Maria, której sklepienie zrobi wrażenie na każdym miłośniku sztuki, intryguje El Call – dzielnica żydowska, na terenie której panuje klimat typowy dla średniowiecznych miast. Plątanina wąskich uliczek robi wrażenie, podobnie jak tradycyjna zabudowa. Na liście atrakcji, którym w czasie wycieczki po Gironie warto poświęcić swój czas, znalazło się też Muzeum Sztuki, kuszące bogatą kolekcją dzieł sztuki romańskiej i gotyckiej, oraz rzeka Onyar, nad którą dumnie wznoszą się kolorowe domy. Stały się one jedną z głównych wizytówek miasta, warto zatem poświęcić im nieco więcej uwagi. Zwiedzanie Girony powinno też uwzględniać spacer wzdłuż dawnych murów miejskich, które do dziś przypominają o długiej historii miasta i czasach jego świetności.

Jak widać Girona ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie będą dla wielu z nas wspaniałą przygodą. To miasto zachwyca, a wczasy w jego rejonie będą doskonałą propozycją dla każdego, kto relaks nad morzem chce połączyć ze zwiedzaniem cennych zabytków.