Weekendowy niezbędnik – co zabrać ze sobą?

Wyjeżdżając na krótszą lub dłuższą wycieczkę, prawdopodobnie zastanawiasz się, co powinieneś ze sobą zabrać, żeby być przygotowanym na każdą okazję. Weekendowe wyjazdy są pod tym względem dość wymagające. Z jednej strony nie warto brać bardzo dużej ilości rzeczy, z drugiej jednak lepiej jest wziąć trochę więcej i być gotowym na nieprzewidziane sytuacje. Czego zatem nie może zabraknąć wśród bagażu na weekendową wycieczkę?

Poniższa lista jest dość uniwersalna i nie obejmuje np. sprzętów, które okażą się niezbędne podczas wędkowania, jazdy konnej, czy też realizowania innego rodzaju pasji lub hobby.

Ubrania i buty, które warto zabrać ze sobą, zależą oczywiście od pogody i miejsca, w które jedziesz. Niezależnie jednak od tego, dokąd jedziesz, weź ze sobą coś przeciwdeszczowego, bieliznę i skarpetki (na każdy dzień oraz jedną lub dwie nadprogramowe pary na wszelki wypadek), koszulki lub koszule (pamiętając o jednej zapasowej sztuce), sweter lub bluzę na chłodniejsze dni, jeansy, dresy, nakrycie głowy oraz piżamę.

W twojej kosmetyczce nie może natomiast zabraknąć pasty, szczoteczki do zębów oraz nici dentystycznej, antyperspirant, krem nawilżający oraz krem z filtrem, szampon i żel pod prysznic, maść na otarcia i coś do odkażania. W przypadku mężczyzn warto pamiętać również o przyborach do golenia. Oprócz tego, jeżeli bierzesz jakieś leki na stałe – koniecznie zabierz je ze sobą!

Pozostałe rzeczy, których nie powinno zabraknąć w twojej walizce to ładowarka do telefonu (oraz zasilacz do laptopa, jeżeli planujesz wziąć ze sobą komputer), okulary przeciwsłoneczne, klapki, leki przeciwbólowe, niezbędne dokumenty, trochę gotówki (nie wszędzie można płacić kartą) i powerbank. W przypadku wyjazdu pod namiot lub na łono przyrody, nie zapomnij zabrać ze sobą latarki, mapy oraz środków przeciw insektom.