Wyprawa autostopem

Podróżowanie autostopem

Choć stan majętny wielu ludzi się poprawił na przestrzeni ostatnich lat, i tak nie każdego stać na podróżowanie. Obecnie wszystko drożeje, a pensje cały czas stoją w miejscu. Całe społeczeństwo nie może pozwolić sobie na podróżowanie własnym samochodem lub też ogólną komunikacją – autobusem lub pociągiem. Z pomocą przychodzi im podróżowanie autostopem, które jednak wiąże się z pewnym ryzykiem. Nigdy nie wiemy kto zatrzyma się przy drodze. Jest też druga możliwość – możemy stać godzinami i nikt nie zechce nas podwieźć we wskazanym przez nas kierunku. Czy podróżowanie autostopem jest bezpieczne?

Zagrożenia z podróżowania autostopem

Podczas wybrania takiego sposobu przemieszczania się nigdy nie wiemy na kogo się trafi. Przy drodze może zatrzymać się osoba godna zaufania, ale może być wręcz przeciwnie. Niektórzy kierowcy nie chcą zatrzymywać się, jeśli przy drodze stoi większa grupa osób, a oni np. podróżują samotnie. Nigdy nie ma też pewności, że dany samochód będzie jechał w satysfakcjonującym Cię kierunku. Podróżowanie w samotności jest w tym względzie niebezpieczne. Najlepiej byłoby zatroszczyć się o jakąś osobę do towarzystwa. Należy stawać i wypatrywać pojazdu w uczęszczanych miejscach, a nie tam gdzie może dojść do nieszczęścia. Niedobrym pomysłem jest zabieranie ze sobą w podróż dużej ilości gotówki lub kosztowności. Nigdy nie wiadomo w jakim miejscu uda się zatrzymać i jaka to będzie pora doby.

Przygoda życia

Podróżowanie autostopem jest chyba bardziej popularne wśród studentów niż osób w dojrzałym wieku. Dla osób uczących się, które nie posiadają zbyt dużej gotówki, jest to niewątpliwie przygoda życia. Nie trzeba płacić za transport, można umilić komuś podróż. Istnieje możliwość dotarcia w miejsca, na które studenta lub innej osoby korzystającej z tej opcji w innym przypadku nie byłoby stać. Można w tej sposób spędzić wolne dni, przy okazji odwiedzając miejsca warte uwagi w miejscach, do których uda się dotrzeć. Cały czas należy jednak pamiętać o zachowywaniu ostrożności.