Bratysława i okolice – co warto zobaczyć?

Wycieczki po Słowacji cieszą się coraz większym zainteresowaniem, przy czym wielu turystów odkrywanie piękna tego kraju zaczyna od wizyty w jego stolicy. Nic w tym dziwnego – Bratysława ma się czym pochwalić, a tanie noclegi na jej terenie można znaleźć bez większego problemu.

Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?

Jednym z najważniejszych zabytków, którego w trakcie wycieczki po Bratysławie pominąć nie można, jest monumentalny zamek, który dumnie wznosi się nad miastem. Choć swą obecną formę zyskał on w XIX wieku, dzieje zamku w Bratysławie sięgają XII stulecia i czasów Fryderyka I Barbarossy. Z zamkowych murów można podziwiać zarówno słowacką stolicę, jak i malowniczą dolinę Dunaju. Można tu również zdobyć wiele cennych wiadomości na temat historii tej części Europy, a to za sprawą urządzonego w zamkowych murach muzeum historycznego – o tym muzeum więcej przeczytamy we wpisie na blogu Wyruszam. Kolejna atrakcja, która czeka w tym miejscu, to Muzeum Muzyki, mogące się pochwalić wspaniałą kolekcją słowackich instrumentów ludowych.

Zwiedzanie Bratysławy

Bratysława zachwyca też starym ratuszem oraz fontanną Maksymiliana, wspaniale prezentuje się tu również Brama Michalska – jedna z nielicznych pamiątek po dawnych fortyfikacjach miejskich. Zwiedzanie Bratysławy warto też zaplanować z taki sposób, by znaleźć czas na spacer śladem najpiękniejszych zabytków sakralnych tego miasta. W ich gronie wyróżnia się kościół trynitarski, którego wnętrze zdobią iluzjonistyczne malowidła, oraz katedra św. Marcina, która w XVI-XIX wieku była wykorzystywana jako królewska nekropolia.

Czym jeszcze czaruje nas Bratysława?

Słowacka stolica może się też pochwalić ciekawymi placówkami muzealnymi. Z pewnością warto zwiedzić tutejsze Muzeum Rzemiosł Artystycznych, w którym zgromadzono wiele cennych dzieł sztuki. Warto też zwiedzić Muzeum Kultury Węgierskiej na Słowacji oraz wybrać się do Muzeum Zegarów. Dla tych, którzy chcą lepiej poznać dzieje samej Bratysławy, godnym polecenia miejscem będzie z kolei Muzeum Miejskie. Każda z tych atrakcji pozwoli nam w przyjemny i pożyteczny sposób spędzić wolny czas w słowackiej stolicy, każda z ich może nas oczarować swym pięknem. Czasu spędzonego w Bratysławie nikt zatem nie będzie żałować, a wycieczki po tym mieście mogą się stać najlepszą zachętą do odwiedzania innych zakątków Słowacji.