Co warto zwiedzić we Wrocławiu?

Wrocław to miasto położone w województwie dolnośląskim. Miasto to jest dość często miejscem docelowym, jeśli chodzi o różnego typu wycieczki i nie ma się czym dziwić, ponieważ znajduje się w nim wiele atrakcji, które warto odwiedzić.

Oto kilka z nich.

Ostrów Tumski

Ostrów Tumski to jedna z najstarszych części miasta, będąca niegdyś wyspą położoną na Odrze. Przechadzając się w tym miejscu, można poczuć się jak w całkiem innym mieście, pełnym pięknej, zabytkowej architektury.

Wrocławskie Zoo

Ogrody zoologiczne cieszą się wielką popularnością, niezależnie od miasta, w którym się znajdują, jednak będąc we Wrocławiu, rzeczywiście warto poświęcić chwilę, a nawet dłuższą chwilę, na zwiedzenie wrocławskiego zoo. Jest to jedno z największych zoo w Polsce.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka jest zwykle najczęstszym elementem w programach wszelkich wycieczek do Wrocławia. Nie ma się czym dziwić, ponieważ rzeczywiście jest to miejsce warte odwiedzenia. Jest to budynek w kształcie rotundy, przedstawiający znane dzieło – Bitwę pod Racławicami.

Park Szczytnicki

Park Szczytnicki może zadziwić nas swoimi atrakcjami. Znajdziemy w nim między innymi przepiękny Ogród Japoński, a w jego sąsiedztwie także Halę Stulecia, Pawilon Czterech Kopuł, czy także Fontannę Multimedialną.

Hydropolis

Wrocław może poszczycić się muzeum, które poświęcone jest wodzie, nazywane także wodnym laboratorium. Jest to rewelacyjny punkt programu każdej wycieczki, zarówno dla małych, jak i dużych turystów.