Hiszpania dla ciekawych – co warto zobaczyć w San Sebastian?

San Sebastian jest jednym z tych miast, dzięki którym Hiszpania jest krajem chętnie odwiedzanym przez turystów. Jakie czynniki decydują o jego popularności? Co koniecznie muszą tu zobaczyć te osoby, które postanowiły spędzić wczasy właśnie w tej części Hiszpanii?

San Sebastian to ważny ośrodek turystyczny, a jego atrakcje mogą na każdym z nas zrobić duże wrażenie. Położenie nad wodami zatoki La Concha bez wątpienia jest wielkim walorem miasta, a relaks na plaży La Concha każdemu z nas sprawi wiele radości. San Sebastia znany jest też z pięknej plaży Ondarreta, nad którą dumnie wznosi się Monte Igueldo – góra, która kusi miłośników aktywnego wypoczynku i pięknych widoków. Wizytówką tej plaży stał się jednak słynny „Grzebień wiatru” – zespół rzeźb Eduardo Chillidy.

Kto w czasie wycieczki po San Sebastian będzie chciał skupić się na jego historii i zabytkach, ten również nudzić się nie będzie. Wiele uroku ma pałac Miramar, znany przede wszystkim jako letnia rezydencja rodziny królewskiej. Fanów nowszej architektury oczaruje z kolei zespół budynków wchodzących w skład Centrum Kongresowego i Audytorium Kursaal. Ta nowoczesna budowla znana jest też fanom kina, a w szczególności tym, którzy interesują się międzynarodowymi festiwalami filmowymi. Jeden z tych najsłynniejszych odbywa się właśnie na terenie San Sebastian i sprawia, że miasto to cieszy się wielką popularnością.

Co jeszcze warto zobaczyć w San Sebastian? Ciekawym celem wycieczki po tym mieście będzie Monte Urgull – kolejna góra, która świetnie sprawdza się jako punkt widokowy. W miejscu tym czeka również Muzeum Historii, do którego z pewnością warto zajrzeć. Dzięki temu wizyta w San Sebastian stanie się nie tylko ciekawym, ale i pouczającym doświadczeniem.