Goczałkowice-Zdrój: sprawdź co warto tutaj zobaczyć

Choć województwo śląskie kojarzone jest głównie z przemysłem ciężkim, a turyści zaglądają tu z powodu licznych zabytków techniki, nie brak tu uzdrowisk mogących się pochwalić wspaniałą atmosferą. Jednym z tych uzdrowisk, którym warto poświęcić swój czas, są Goczałkowice-Zdrój, leżące z pobliżu tak znanych miast, jak Bielsko-Biała oraz Pszczyna.

Jakimi atrakcjami mogą nas oczarować Goczałkowice-Zdrój?

W czasie spaceru po tej miejscowości w wielu miejscach można przekonać się o tym, jak ważnym kurortem są Goczałkowice. Z kuracjuszami można się tu spotkać głównie na terenie Parku Zdrojowego, po którym z pewnością warto się przespacerować. Nie brak tu ławeczek i alejek spacerowych, nie brak też ciekawych kompozycji kwiatowych, dzięki którym spacer po tym parku staje się przyjemniejszym doświadczeniem. Będąc na południu Polski warto także odwiedzić inne dolnośląskie miejscowości, jak np. uzdrowisko Polanica-Zdrój.

Warto też odwiedzić pijalnię wód leczniczych, która utrzymana jest w stylu typowym dla XIX-wiecznych obiektów wznoszonych na ziemiach pruskich, warto też zatrzymać się przy dawnym hotelu „Prezydent” (zwanym też „Cesarskim”). Dziś w tej pięknej budowli, będącej jednym z ciekawszych przykładów stylu barokowego w tej okolicy, ma swą siedzibę dyrekcja uzdrowiska. Sam gmach wciąż prezentuje się wspaniale, a spacer w jego pobliżu może każdemu z nas dostarczyć wielu pozytywnych emocji. Warto też przyjrzeć się najciekawszym pawilonom zdrojowym, takim jak „Wrzos” oraz „Górnik”. Każdy z tych obiektów zachwyca wciąż swą formą i stanowi cenną pamiątkę z czasów świetności uzdrowiska.

Jakie zabytki warto zobaczyć w trakcie wycieczki po tej miejscowości?

Goczałkowice-Zdrój mogą się pochwalić licznymi zabytkami, takimi jak gmach dworca kolejowego, który powstał pod koniec XIX wieku, zachwyca tu również zapora, dzięki której na Wiśle powstało Jezioro Goczałkowickie. To idealne miejsce na spacery lub rowerowe wycieczki, szczególnie dla tych osób, które chcą wolny czas spędzić w aktywny sposób. W czasie pobytu Goczałkowicach można też odwiedzić Ogrody Kapiasa, które przyciągają ciekawymi gatunkami roślin oraz pięknymi aranżacjami.