Jak zaplanować rodzinne spędzanie czasu w Bieszczadach?

Bieszczady to doskonałe miejsce na odpoczynek dla całej rodziny. Uznawane są za najbardziej dziki zakątek naszego kroju.

W każdym roku Bieszczady coraz bardziej otwierają się na turystów, nie tracąc przy tym swojego niepowtarzalnego charakteru. Każdy miłośnik spacerów blisko natury znajdzie tam coś dla siebie. Rodzinny wyjazd w Bieszczady da odetchnąć zmęczonemu ciału i duszy.

Co ciekawego zobaczyć podczas rodzinnej wycieczki w Bieszczady?

Przedstawiamy najciekawsze propozycje na rodzinne spędzanie wolnego czasu w Bieszczadach.

Chatka Puchatka na połoninie Wetlińskiej

Bieszczady z dziećmi? Chatka Puchatka to obowiązkowe miejsce na trasie takiej wycieczki. Bieszczady stawiają przed nami nieskończenie wiele okazji do spacerów. Chatka Puchatka to miejsce, w którym warto się zatrzymać w trakcie jednej z wędrówek. To świeżo wyremontowane schronisko na szczycie Połoniny Wetlińskiej. Odmieniona Chatka to jedyne schronisko górskie w Bieszczadach.

Wodospad Siklawa Ostrowskich w Wetlinie

Największa z kaskad wodnych w Bieszczadach. Położony w malowniczym otoczeniu lasów i skał. Można do niego dotrzeć nawet korzystając z wózka. To doskonałe miejsce na spacer z małymi dziećmi.

Zagroda Żubrów w Mucznem

Bardzo okazała zagroda gdzie można spotkać wielkie żubry. Idealna do odwiedzenia w lekko deszczowe dni. Jest to jedna z częściej odwiedzanych atrakcji Bieszczad. Szczęśliwcy mogą mieć okazję zobaczyć jak matki żubrów karmią swoje maleństwa.

Kolejka wąskotorowa w Cisnej

Bardzo oblegana atrakcja turystyczna. Najbardziej popularne są kursy organizowane z lokomotywą parową. W trakcie podróży mamy szanse podziwiać cudowne widoki lasów bieszczadzkich.

Torfowisko Tarnawa

Piękne torfowisko przy granicy naszego kraju z Ukrainą. Zwiedzający mają do dyspozycji dwie dobrze zagospodarowane trasy turystyczne.