Kair – co warto zobaczyć w stolicy Egiptu?

Egipt to jeden z najchętniej wybieranych kierunków wakacyjnych podróży, na terenie którego nuda nikomu nie zagrodzi. Biura podróży kuszą wycieczkami po dolinie Nilu, wielkim powodzeniem cieszą się też wczasy w malowniczych kurortach nad Morzem Czerwonym. A jakie atrakcje czekają na tych turystów, którzy postanowią zwiedzić Kair?

O stolicy Egiptu – z wizytą w Kairze

Kair jest stolicą Egiptu oraz jednym z największych i najważniejszych miast w Afryce. Kair to z jednej strony nowoczesna metropolia, która jako jedyne miasto na tym kontynencie posiada metro, a jednocześnie ważny ośrodek turystyczny, kuszący cennymi zabytkami. Wiedząc, że jest tam tak dużo zabytków, to warto wziąć ze sobą GoPro w podróż – dowiedz się więcej o kamerkach GoPro: https://e-turystyczny.pl/jakie-sa-glowne-zalety-kamerek-gopro-w-podrozy/. Tak więc co warto zobaczyć w Kairze?

Zwiedzanie miasta warto zacząć od spaceru po Starym Kairze, na terenie którego czeka m.in. meczet Ibn Tuluna z IX wieku oraz Wiszący Kościół, będący jednym z najważniejszych obiektów związanych z kościołem koptyjskim. Co jeszcze warto zobaczyć w tej części Kairu? Muzeum Koptyjskie, które może się pochwalić wspaniałą ekspozycją, oraz  Synagogę Ben Ezry, będącą jedną z najcenniejszych pamiątek po żydowskiej społeczności na terenie Egiptu. Na uwagę zasługuje też Cytadela Saladyna, z kolei miłośników najnowszej historii może oczarować Plac Tahrir – miejsce, które w 2011 roku stało się znane za sprawą  Egipskiej Rewolucji.

Co jeszcze warto wiedzieć o tej miejscowości?

Kair jest też miastem znanym jako świetny punkt wypadowy na Saharę, stąd też zaczyna się wiele wycieczek do Gizy lub słynnych piramid w Sakkarze. Dzięki nim każdy turysta może poznawać dzieje starożytnego Egiptu, a jednocześnie zwiedzać te zabytki, które przypominają o czasach potęgi tego kraju. Ciekawym wprowadzeniem do takiej wycieczki może się okazać wizyta w Muzeum Egipskim w Kairze, znanym z ciekawej ekspozycji na temat starożytnego Egiptu i jego władców.

Stolica Egiptu ma się czym pochwalić, a czas spędzony w Kairze dla nikogo nie będzie czasem straconym. To piękne miasto kuszące kontrastami i zabytkami, na które z pewnością warto zwrócić większa uwagę.