Wszystko co musisz wiedzieć o kompleksie narciarskim Chamonix Mont Blanc

Wyjazdy zimowe we francuskie Alpy cieszą się zdecydowanie coraz to większą popularnością. Nie da się ukryć, że nowoczesne ośrodki narciarskie i wspaniale przygotowane stoki są wyjątkowo kuszące. Jeśli szukamy miejsca na własny zimowy wyjazd, warto wybrać Chamonix Mont Blanc. Co warto o nim wiedzieć?

Jak dojechać do Chamonix?

Chamonix to jeden z najpiękniejszych i jednocześnie najatrakcyjniejszych ośrodków narciarskich we Francji. Znajduje się on dokładnie na granicy Francji i Szwajcarii. Wielu turystów może się więc zastanawiać, w jaki sposób można do tego ośrodka dojechać? Otóż można w pierwszej kolejności zdecydować się na przeloty do szwajcarskiej Genewy. Będzie to zdecydowanie najkrótsza i najwygodniejsza opcja podróży dla turystów z Polski. Następnie można skorzystać z jednego, z następujących rozwiązań:

  • podróż wypożyczonym samochodem- na lotnisku w Genewie bez problemu możemy wynająć samochód. Wówczas 81 kilometrów do Chamonix pokonamy w około godzinę i 20 minut. Na miejsce dojedziemy prostą drogą- autostradą, oznaczoną jako A40.
  • podróż komunikacją miejską- z Genewy do Chamonix można dostać się również przy pomocy komunikacji miejskiej. Z genewskiego dworca do Chamonix odjeżdżają bezpośrednio pociągi oznaczone numerami IC1, IC5, IR15, IR90. Bilety na te przejazdy można bez problemu kupić online.

Chamonix ski – stoki, trasy i wyciągi

Ośrodek i tereny narciarskie w Chamonix są spełnieniem marzeń każdego amatora wszelakich sportów zimowych. Czeka tam bowiem na nas aż 172 kilometry świetnie przygotowanych nartostrad, a także ponad 60 wyciągów- wieloosobowe gondole, wyciągi orczykowe oraz krzesełkowe. Całe trasy narciarskie w Chamonix ski rozłożone są na różnych terenach- głównie  Domaine de Balme, Grands Montets i Brévent/Flégère. Każde trasy są oznaczone kolorem, który odpowiada stopniu trudności. By skorzystać z wszystkich atrakcji jakie oferuje nam Chamonix ski, konieczny jest zakup karnetu- Chamonix Le Pass. Daje on dostęp do wspomnianych już terenów narciarskich i wyciągów. Pamiętajmy, że karnety najlepiej zakupić online, by nie narażać się na długie kolejki bezpośrednio przed kasami biletowymi.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w Chamonix?

Atrakcji w ośrodku narciarskim w Chamonix nie zabraknie dla nikogo z nas. Warto zwrócić szczególną uwagę nie tylko na same nartostrady, czy luksusową bazę SPA. W Chamonix możemy zdecydować się na podróż kolejką Train du Montenvers Mer de Glace. Jest to kolejka torowa, która zabiera podróżnych na sam szczyt słynnego lodowca. Podróż nią obfituje w niesamowite i niezapomniane widoki. Kolejną atrakcją w Chamonix jest gondola- Compagnie du Mont Blanc. Zabiera ona turystów na niewiarygodną wysokość i umożliwia im podziwianie panoramy Alp z zupełnie innej perspektywy. Oprócz tego warto wybrać się do samego centrum ośrodka Chamonix. Znajdziemy tam przytulne kawiarenki i restauracje, a także szereg markowych butików odzieżowych. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że w Chamonix, każdy znajdzie „coś” dla siebie.

Po więcej ciekawych informacji warto zajrzeć na www.nawakacje.eu