Polskie zamki – Pasłęk

Na terenie Polski nie brak ciekawych zamków, które przyciągają turystów swoją historią i wyglądem. Kto w czasie wycieczki po województwie warmińsko-mazurskim zechce zobaczyć jeden z ciekawszych zabytków tego typu, ten koniecznie powinien odwiedzić Pasłęk.

Pasłęk jest jedną z ciekawszych miejscowości na trenie Powiśla. Gród leżący nad rzeką Wąską istniał już w czasach średniowiecza, a pod koniec XIII wieku otrzymał prawa miejskie. O jego długich dziejach przypomina grupa cennych zabytków, w gronie których znajduje się zamek. Co warto wiedzieć na jego temat? Dlaczego w trakcie wycieczki po tej części województwa warmińsko-mazurskiego warto się zatrzymać przy tej budowli?

Zamek w Pasłęku to obiekt o dość ciekawej przeszłości. Jego dzieje zaczynają się w XIV wieku. To, co możemy oglądać współcześnie, jest staranną rekonstrukcją, której jednak warto poświęcić czas. Spacer w jej pobliżu będzie ciekawym doświadczeniem dla każdego, kto ceni spotkania z budowlami o obronnym charakterze. W mieście tym zachowały się również średniowieczne mury obronne, dwie bramy miejskie oraz ratusz, który powstał w wieku XIV. Kto znajdzie tanie noclegi w Pasłęku, ten będzie mógł urządzać ciekawe wycieczki po jego najbliższej okolicy. A jest ona znana z takich atrakcji, jak Kanał Ostródzko-Elbląski, który zaczyna się właśni w tym rejonie.