Gdzie lepiej pojechać do Świeradowa Zdrój czy do Szklarskiej Poręby?

Sudety to wyjątkowe miejsce obfitujące w zabytkowe i ciekawe miejsca.

Tajemnicze zakątki jakie można znaleźć w miastach dolnośląskich stanowią dodatkową zachętę do poznania tej niesamowitej okolicy. Którą miejscowość warto odwiedzić?

Szklarska Poręba

To bardzo ładna miejscowość, która stanowi wyśmienite miejsce wypoczynku dla miłośników górskich wędrówek, minerałów oraz natury. To właśnie tutaj znajduje się znane w całej Polsce Muzeum Mineralogiczne w którym można podziwiać skamieniałości oraz minerały nie tylko z obszaru Sudetów, ale również z całego świata. W muzeum można znaleźć ponad 3000 ładnie zachowanych eksponatów.

Na obrzeżach Szklarskiej Poręby znajduje się również jeden z największych wodospadów w Sudetach. Wodospad Szklarki to ponad 13-metrowa kaskada zakończona przepięknym kotłem eworsyjnym. Jest to miejsce pełne uroku, którego nie można pominąć podczas pobytu w Sudetach.

Świeradów Zdrój

To kolejna miejscowość w Sudetach, która ma wiele do zaoferowania. Jest to miasto zdrojowe, miejsce wymarzone dla kuracjuszy, ale nie tylko. W okolicach miejscowości znajduje się bowiem wiele pieszych szlaków turystycznych prowadzących przez lasy. Sama miejscowość również obfituje w ciekawe miejsca. Jednym z nich jest Park oraz Muzeum zdrojowe. Miłośnicy ekstremalnych wrażeń mogą odwiedzić także wieżę Sky Walk.

O Świeradowie więcej przeczytasz w portalu regionalnym https://www.swieradow24.pl/.

Świeradów Zdrój czy Szklarska Poręba?

Obie miejscowości są niezwykle urokliwe i warte odwiedzenia, mają jednak nieco odmienny charakter. W zależności od rodzaju atrakcji oraz indywidualnych preferencji warto zdecydować się jednak na na najlepsze miejsce wypoczynku, które pozwoli na komfortową rekreację.