Sokołów Podlaski i okolice – ciekawe atrakcje turystyczne

Sokołów Podlaski jest miastem położonym we wschodniej części Polski. Jego historia sięga początków XV wieku i jest bardzo bogata.

Miasto jest bardzo różnorodne wyznaniowo i właśnie z tego powodu obfituje w liczne zabytki religijne. Co warto zobaczyć w Sokołowie Podlaskim?

Kontrkatedra pw. Niepokalanego Serca Maryi Panny

To kościół, który powstał po 1944 roku, po zniszczeniu poprzedniej konstrukcji kościoła pw. św.Michała. Jest zachowany w stylu neogotyckim i powstał według projektu Aleksandra Boniego. Wewnątrz znajduje się XVI- wieczna kropielnica.

Kościół pw. św. Jana Bosco

Jest to kościół selezjański zachowany w stylu modernistycznym. Powstał on w latach 30. XX wieku. Wyróżnia się bardzo ciekawym projektem architektonicznym, który jest nie lada gratką dla wszystkich miłośników zabytków religijnych.

Drewniane domy z XIX wieku

Domy z drewna, które rozmieszczone są w różnych miejscach Sokołowa Podlaskiego stanowią żywy skansen starodawnej architektury świeckiej tego regionu.

Pałac w Petrykozach

Jest to atrakcja turystyczna nieco oddalona od Sokołowa Podlaskiego, jednak bez wątpienia warta odwiedzenia. Posiadłość powstała w XIX wieku i została stworzona przez żołnierza napoleońskiego Teodora Szydłowskiego. Został on stworzony w formie folwarku, który miał być ostoją dla generała i jego włościan.

Pałac został wybudowany w stylu romantycznym z elementami eklektyzmu i neogotyku. Budynek otoczony jest przepięknym ogrodem obfitującym w liczne, ozdobne rośliny oraz drzewa. Jest to urokliwe miejsce, w którym można miło spędzić czas, a także poznać wiele intrygujących ciekawostek dotyczących miejscowości oraz pałacu.

Jeszcze więcej informacji o Sokołowie znajdziesz w portalu https://www.sokolow24.pl/.