Skarby Wysp Kanaryjskich – Morro Jable

Kto marzy o relaksie na pięknej plaży, ten z pewnością doceni wczasy na Wyspach Kanaryjskich. Wśród tych, którym turyści i biura podróży poświęcają sporo uwagi, ważne miejsce zajmuje Fuerteventura, znana m.in. z tętniącego życiem kurortu Morro Jable. Jakie atrakcje sprawiają, że miejscowość ta cieszy się tak dużym zainteresowaniem?

Morro Jable to pełna uroku portowa miejscowość, mogąca się pochwalić położeniem na terenie Półwyspu Jandia. Jest to miejsce idealne dla tych, którzy chcą plażować i korzystać z kąpieli w wodach Oceanu Atlantyckiego, oraz dla tych, którzy w pięknej scenerii chcą się oderwać od codziennych problemów. Na brak rajskich plaż nie można tu narzekać, a że słońce grzeje tu przez cały rok, wielu polskich turystów ucieka w tym kierunku przed zimowym chłodem i szarymi dniami.

Jakie atrakcje czekają na turystów na terenie tego kurortu? Pomnik, który przedstawia Willego Brandta i jego psa, latarnia morska oraz malownicza promenada, idealna dla tych, którzy lubią spacery w romantycznej scenerii – oto czynniki, dzięki którym w przyjemny sposób spędzić czas w tej części Fuerteventury. Z kurortu możemy też urządzać ciekawe wycieczki po całym półwyspie, na terenie którego nie brak miejsc zaskakujących swoją przyrodniczą wartością. Możemy też odwiedzić pobliski kurort Sotavento, kuszący piękną plażą, oraz tak ważny ośrodek turystyczny, jakim jest miasteczko La Lajta. Na jego terenie czeka m.in. Oasis Park, znany jako największy rezerwat wielbłądów jednogarbnych w Europie oraz ogród botaniczny, kuszący wspaniałą kolekcją egzotycznych roślin. Takie atrakcje sprawiają, że wypoczynek na Wyspach Kanaryjskich stanie się dla wielu z nas ciekawym doświadczeniem i przygodą, która na długo zapisze się w pamięci.