Ubezpieczenie turystyczne – czy warto je zakupić?

Nadeszła dawno wyczekiwana chwila wymarzonego wyjazdu – walizki spakowane, pokoje wynajęte a pod domem czeka taksówka, która ma zawieść nas na lotnisko lub dworzec autobusowy. Zanim jednak wpadniemy w wir zwiedzania – zastanówmy się, czy aby na pewno o czymś nie zapomnieliśmy. Mowa tu oczywiście o ubezpieczeniu turystycznym – czy tego rodzaju polisa zdrowotna jest czymś, co jest nie tyle warte zakupu, ile wręcz obowiązkowe?

Czym jest ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli zamierzamy wybrać się w podróż zagranicę, musimy liczyć się z tym, że nasze ubezpieczenie zdrowotne nie będzie obowiązywać poza granicami Polski. Inaczej sprawa wygląda w przypadku krajów Unii Europejskiej, gdzie mamy możliwość wyrobienia Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego – nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż nie gwarantuje kompleksowej opieki medycznej. Decydując się na zakup ubezpieczenia turystycznego, możemy mieć pewność, że dane towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje wszystkie koszty naszego ewentualnego leczenia za granicą.

Co pokrywa ubezpieczenie turystycznego?

To, co obejmować będzie dane ubezpieczenie turystyczne, jest przede wszystkim zależne od oferty danego ubezpieczyciela. W większości przypadków możemy liczyć przede wszystkim na pokrycie kosztów akcji ratunkowej oraz medycznego transportu do rodzimego kraju, odszkodowanie za opóźniony lot, uszkodzenie lub utratę bagażu oraz odszkodowanie na ewentualność potencjalnego wypadku, lub zdarzenia. Przede wszystkim jednak – takie ubezpieczenie zapewnia nam kompleksową i całkowicie darmową pomoc medyczną.