Czy podróżowanie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami?

Wakacyjny wyjazd zagranicę dla wielu kojarzy się ze swoistym luksusem, na który tylko niewielka garstka osób może sobie pozwolić. Bilety lotnicze, koszty noclegu czy paliwa do naszego samochodu – jeżeli wszystko to podsumujemy, okazuje się, że koszty rzeczywiście mogą być zawrotne, jeżeli dodamy do tego jeszcze ewentualne wydatki na jedzenie i przyjemności w miejscu docelowym. Rzeczywistość może być jedna zgoła odmienna – wystarczy stosować się do pewnych i prostych zasad, dzięki którym sprawimy, że nasza podróż nie będzie jednoznaczna z istną katastrofą dla finansów.

Poluj na promocje.

Jeżeli chcemy, by nasz wyjazd był w miarę ekonomiczny, powinniśmy zaplanować go ze sporym wyprzedzeniem, a tym samym dać sobie czas na poszukiwanie odpowiednich i atrakcyjnych promocji, w szczególności – na bilety lotnicze. Tanie bilety lotnicze są stosunkową rzadkością, jednak nie oznacza to, że zwyczajnie nie istnieją – warto więc ustawić sobie odpowiednie powiadomienia, które będą informować nas o ewentualnych promocjach.

Podróż w grupie.

Grupowe podróżowanie pozwala w ogromnym stopniu zmniejszyć nasze wydatki, gdyż koszty zwyczajnie rozkładają się na większą ilość osób. Dotyczy to zarówno noclegu, jak i ewentualnych przejazdów dowolnym środkiem transportu.

Unikaj szczytowych sezonów.

Planując podróż do danego kraju, powinniśmy sprawdzić, kiedy wypada w nim szczytowy sezon turystyczny – w takim okresie ceny biletów czy noclegu potrafią wzrosnąć nawet dwukrotnie, nie wspominając już o wydatkach na miejscu.