Masz tatuaże i wybierasz się na zagraniczną podróż? W tych krajach lepiej ubierz dłuższą bluzę!

Tatuaże jeszcze nie tak dawno temu kojarzyć się mogły przede wszystkim ze środowiskami przestępczymi, kiedy to członkowie danej organizacji, na przykład mafii, tatuowali swoje ciała celem podkreślenia przynależności do danej grupy przestępczej. Obecnie tatuaże stanowią już nie tyle, ile możliwość wyrażenia własnego ja, co nawet pełnoprawną sztukę. Nie wszędzie jednak jest to postrzegane w ten sposób, a i niektóre symbole, które dla nas związane są z kulturą i historią, w innym miejscu na ziemi mogą być jako obraźliwe. Przedstawimy listę krajów, w których zdecydowanie lepiej jest zakryć swoje tatuaże.

Państwa islamskie.

Tatuaże związane z tematyką religijną, a więc – w krajach zachodnich – chrześcijańską cieszą się sporą popularnością. Tatuaże w postaci symboli nawiązujące do wiary nie są więc niczym dziwnym – inaczej to jednak może zostać odebrane w przypadku krajów, gdzie religią dominującą jest islam. Jeżeli na naszym ciele widnieje tatuaż nawiązujący do wiary chrześcijańskiej, zdecydowanie lepiej jest go zakryć – to samo tyczy się obraźliwych dzieł wyśmiewających ichniejszą religię, a więc islam.

Tajlandia.

Tajlandia to od kilku lat pochwalić się może sporym zainteresowaniem ze strony turystów z całego świata. Jest to kraj stosunkowo bezpieczny dla turystów, jednak nie wszystko będzie tam akceptowane przez miejscową ludność i wymiar prawa. W ostatnich latach w wielu krajach na świecie, w tym Polsce, wzrosło zainteresowanie medytacją, która ściśle powiązana jest z buddyzmem, a więc religią dominującą w Tajlandii. Tatuaże przedstawiające buddę nie będą jednak mile widziane w Tajlandii – dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że jest on darzony wyjątkowym szacunkiem, zabronione jest więc wykorzystywanie jego wizerunku w postaci swego rodzaju ozdób – a do tego właśnie zaliczyć możemy tatuaże.