Z tymi chorobami lepiej nie wsiadać na pokład samolotu!

Rozwój lotnictwa sprawił, że podróżowanie stało się nie tylko o wiele prostsze i szybsze, lecz także przyjemniejsze. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin jesteśmy w stanie dostać się nawet na drugi kraniec globu. Wiele osób chętnie korzysta z usług przewoźników lotniczych nawet na trasach krajowych. Nie ma się co dziwić – jeżeli porównać podróż samochodem do tej samolotem, okaże się, że ta ostatnia jest nie tylko szybsza, lecz także tańsza – głównie ze względu na wysokie koszty benzyny. Z samolotami bywa jednak tak, że o ile jedni uwielbiają ten środek transportu, tak inni zwyczajnie go nienawidzą – najczęściej jest to powiązane ze strachem. O ile jednak strach jest czymś, co można, przynajmniej spróbować, przezwyciężyć, tak sprawa wygląda zgoła odmiennie w przypadku niektórych schorzeń. Pewne choroby są przeciwwskazaniem do podróży samolotem!

Zaburzenia i choroby psychiczne.

Zaburzenia psychiczne są uznawane do istnych chorób cywilizacyjnych – zmaga się z nimi coraz większa ilość osób. Możemy mówić to w kontekście chorób na tle nerwowym, a więc nerwicy, zaburzeń lękowych czy depresji. Podróż samolotem dla wielu osób jest niezwykle stresującym wydarzeniem, a jeżeli dodać do tego pewne zaburzenia psychiczne – to prosty przepis na atak nerwicy lub zaostrzenie innych objawów.

Choroby serca i układu krążenia.

W samolotach panuje o wiele niskie ciśnienie atmosferyczne, co bezpośrednio – w pewnym stopniu – przekłada się na niedotlenienie organizmu. O ile u osoby zdrowej nie stanowi to problemy, tak u wszystkich tych, którzy zmagają się z chorobami serca lub układu krążenia, może stanowić spore zagrożenie. Jeżeli więc planujemy podróż samolotem – konieczne poradźmy się lekarza prowadzącego, który uzna, czy nasze choroby są przeciwwskazaniem do lotu, czy też nie.