Nadmorskie plaże – które są przyjazne zwierzętom?

Posiadanie czworonoga nie musi wiązać się z porzuceniem jakichkolwiek planów związanych z wakacyjnym wyjazdem. Wręcz przeciwnie, coraz więcej właścicieli psów na wymarzoną podróż chętnie zabiera także swoich czworonożnych przyjaciół. Niestety, nie każde miejsce jest przyjazne zwierzętom – nie inaczej sprawa wygląda w przypadku Bałtyckich plaż. Jeżeli planujesz wybrać się nad morze ze swoim psem, przedstawimy listę plaż, na których zwierzęta są mile widziane.

Trójmiasto.

Trójmiasto to niezwykle popularne miejsce pod względem turystycznym. Także i tutaj nie zabraknie plaż, na które dozwolone jest wejście z psem. Jakie to plaże? W mieście Gdynia są to Kolibki oraz Babie Doły. Pamiętajmy jednak o tym, że są to jedynie poszczególne skrawki takich plaż – dlatego dokładnie zapoznajmy się z oznakowaniem.

Pomorze Zachodnie.

Również i na Pomorzu Zachodnim znajdziemy plaże, które są przyjazne zwierzętom. Są to, między innymi, Radzikowo i Podczele w Kołobrzegu, Niechorz, Rewal, Trzęsacz, Pobierowie, Pustkowie czy Pogorzelica. Również i tutaj należy zwracać uwagę na oznakowanie poszczególnych plaż.

Czy wejście z psem na plaże jest rzeczywiście zabronione?

W praktyce – nie. Nie istnieje bowiem żaden zapis w Polskim prawie, który zabraniałby wejścia właścicielom czworonogów na określony teren. Jednak poszczególne gminy oraz powiaty mają możliwość wyznaczania nowych przepisów, które – między innymi – mogą regulować, czy wręcz zakazywać wstępu psom na, na przykład, wspomniane plaże.