Ławeczka miłości w Wiśle i inne ciekawe fakty o Beskidach

Widokowe szlaki turystyczne, popularne szczyty czy schroniska górskie to nieodłączne elementy zwiedzania Beskidów.

Wyjątkowych, ale mniej znanych miejsc jest w tym regionie tyle, że zwykle brakuje czasu, aby je wszystkie zobaczyć w trakcie zorganizowanej wycieczki. A na pewno warto, bo spodobają się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. W portalu infobeskidy.pl znajdziesz najlepsze trasy do spacerów po Beskidach. Jakie atrakcje uwzględnić, planując podróż w te strony?

Krzakoska Skała i ławeczka miłości

Krzakoska Skała znana również jako Skała na Kobyłej znajduje się w Beskidzie Śląskim, w okolicach szlaku biegnącego z Wisły na szczyt Wielkiego Stożka. Cieszy się zainteresowaniem wspinaczy, którzy chętnie korzystają z obecnych tu ubezpieczonych dróg wspinaczkowych. Na skale od 2020 roku stoi ławeczka miłości, zachęca do odpoczynku i podziwiania malowniczego widoku na Wisłę.

Zamek Prezydenta RP i okolice Jeziora Czerniańskiego

W okolicach Jeziora Czerniańskiego w Wiśle na turystów czekają malownicze krajobrazy. Z jeziora wypływają Biała i Czarna Wisełka, które na dalszym biegu już jako Wisełka łączą się z potokiem Malinka i dają początek królowej polskich rzek, Wiśle. Niedaleko znajduje się modernistyczny Zamek Prezydenta RP zbudowany dla Ignacego Mościckiego, który można zwiedzać po umówieniu się.

Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu

Pobyt w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu zapadnie w pamięć szczególnie dzieciom. Po tym nietypowym ogrodzie zoologicznym spacerują sobie wolno jelenie, sarny, alpaki i inne zwierzęta, które można nie tylko oglądać, ale także dotykać i karmić. Dorośli na moc wrażeń mogą liczyć w sokolarni, gdzie odbywają się pokazy lotów ptaków drapieżnych.

Chlebowa Chata w Górkach Małych w gminie Brenna

W gminie Brenna znajduje się Chlebowa Chata – dawna wieś w pigułce. Wizyta tutaj pozwoli przekonać się o tym, jak wyglądało życie codzienne Górali Śląskich 100 lat temu. Można posłuchać i popatrzeć, jak piekło się chleb i robiło masło w tamtych czasach, a potem spróbować własnych sił w młóceniu cepami czy formowaniu i wypieku podpłomyków.